poniedziałek, 6 grudnia 2010

Ubranka, które kochają dzieci

Ubranka, które kochają dzieci

Autorem artykułu jest Karma



Współcześni rodzice kupując ubranka dla dzieci kierują się innymi niż dawniej kryteriami. Wygodna, antyalergiczna odzież dla niemowląt, z systemem zapięć dostosowującym się do etapów ich rozwoju jest jedynym słusznym wyborem.

Niemal z dnia na dzień niemowlęta zwiększają swoje możliwości ruchowe a tym samym zmienia się tempo w jakim się obracają, siadają i przemieszczają. Na tym etapie najważniejsze jest zapewnienie dziecku komfortu – stworzenie warunków, gdzie może bez problemu funkcjonować wypróbowując nabyte przed chwilą nowe umiejętności. Dlatego wprowadza się wiele zabezpieczeń, które eliminują ryzyko grożnych upadków i skaleczeń. Mając poczucie, że stworzyło się idealne warunki rozwoju dziecka zapominamy często jak ważny jest strój w którym maluszek ma codziennie badać nieznane tereny i zdobywać nowe umiejętności. Dzieci uwielbiają raczkować, biegać i skakać lecz aby mogły to robić z pełną swobodą powinny być ubrane w wygodny strój, który nie będzie utrudniać "życia małego odkrywcy". Aby łatwiej dokonywać odpowiedniej selekcji wystarczy zastanowić się na jakim etapie rozwoju znajduje się aktualnie maluszek i w jaki sposób spędza dzień. Dostosowywanie konstrukcji ubranek do etapów rozwoju dziecka jest najlepszym rozwiązaniem aby zaoferować mu odzież, która zapewni wygodę.

Maluszki w pierwszym okresie życia do 6 miesiąca mają bardzo delikatna skórę ulegającą podrażnieniom. Aby zmniejszyć ryzyko zaczerwienienia i alergii należy przede wszystkim zwracać uwagę na materiały z jakich jest uszyte ubranko. Bawełna 100% z certyfikatem „Bezpieczne dla dziecka” jest gwarantem nie tylko jakości materiału ale przede wszystkim daje pewność, że barwniki użyte przy jej produkcji nie posiadają w swym składzie substancji toksycznych. Należy zwracać uwagę czy napy używane do zapinania stroju nie mają w swym składzie silnie uczulającego niklu. Na pierwszym etapie życia dziecko spędza większość czasu leżąc dlatego należy pamiętać aby nie zakładać ubranek z zapięciami na plecach lub np. kapturkami. Dzieci często odczuwają niepokój, gdy są przeciskane przez „czarną tubę” ubranka. Aby wyeliminować odczucie zaniepokojenia u malca należy pamiętać, że idealnym rozwiązaniem mogą być ubranka, które rozpinają się na całej długości i po ich rozłożeniu tworzą jedną powierzchnie tym samym umożliwiającą bezproblemowe ubranie maluszka. Dobrze zaprojektowany specjalny system zapięć umożliwia nawet najbardziej zabieganym mamom błyskawiczne i bezproblemowe ubranie małego szkraba.

W 6 miesiącu życia dziecko wkracza w kolejny etap, który można nazwać „ w ciągłym ruchu”. Raczkujący a później chodzący maluch jest nieustannie zajęty odkrywaniem świata i chłonięciem go wszystkimi zmysłami. Dzieci które właśnie nauczyły się chodzić szaleją wykorzystując nowo nabyte umiejętności. W tym momencie rodzic powinien zdać sobie sprawę jak bardzo zmieniły się potrzeby jego dziecka również te dotyczące ubranek. Nadal bardzo ważne jest aby materiał z którego są szyte był miękki i oddychający. Zmienia się dynamika z jaką rodzice ubierają dziecko – teraz najczęściej muszą to robić bardzo szybko gdyż mali entuzjaści życia nie mają czasu aby spokojnie leżeć i czekać na zapięcie wszystkich napek. Z tego właśnie powodu odzież dla starszaków powinna zmienić trochę swoja konstrukcję i mieć zminimalizowaną ilość zapięć – body, podkoszulki muszą mieć duże (rozpinane dekolty) a spodnie, spódniczki miękką gumkę w pasie, która łatwo dostosowuje się do obwodu talii. Dzięki takim fasonom ubranie dziecka może odbyć się w tempie ekspresowym. W tym okresie wzrasta również precyzja i chwytliwość rączek dziecka – w tym okresie wszelkie ozdoby doszywane do ubranek są bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia dziecka. Kolorowe guziczki, kokardki i sznureczki bardzo łatwo stają się „interesującą zabawką” która po chwili może znależć się w ustach dziecka.

Ubranka dla dzieci starszych powinny być projektowane zgodnie z zasadą: ma być zdrowo, wygodnie i kolorowo. Najlepsze są proste fasony a systemy zapięć podążają za kolejnymi etapami rozwoju maluszków. Dzięki takim rozwiązaniom rodzic ubiera nawet najbardziej ruchliwego smyka dosłownie w kilka sekund. A co najważniejsze ubranka nie krępują ruchów dziecka i są dostosowane do jego rosnącego z dnia na dzień pędu do poznawania świata i zwiększających się umiejętności ruchowych. Dziecko w tak zaprojektowanej odzieży swobodnie biega i psoci.

Tak właśnie wyglądają ubranka, które kochają dzieci.

---

Karina Marfiak www.e-smoczek.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Co robić kiedy dzieci nie chcą w nocy spać

Co robić kiedy dzieci nie chcą w nocy spać.

Autorem artykułu jest krzysiek maszkiewicz



Podczas snu, wypoczywamy i pozyskujemy siły do działania. Po nocy bez zalecanej ilości snu, człowiek czuje się zmęczony i przybity. Tymczasem po dobrze przespanej nocy, czuje się rześki i pełen energii.Nic dziwnego zatem, że tak ważne jest dla rodziców, by ich dziecko spało w nocy. Wpływa to na życie całej rodziny.

Jeżeli maluch nie śpi w nocy

Nie zapalaj światła. Staraj się nigdy nie zagadywać dziecka czy też go absorbować.

Bardzo ważną rolę odgrywa odzież, w której usypia dziecko. Zatroszcz się, więc o to aby była to odzież wygodna i dobra jakościowo. Odzież dla dzieci którą nabywasz w sklepie powinna być opisana co do składu surowcowego. Warto więc go skontrolować przed dokonaniem zakupu. Zasadniczo im więcej bawełny w składzie surowcowym tym lepiej. Oryginalne piżamy dla dzieci w większości uszyte są z czystej bawełny, jednak warto jest się upewnić.
Kupując odzież dla niemowląt możesz również przetestować łatwość przebierania dziecka, aby szło to szybko i bezproblemowo.

W przypadku gdy Twoje dziecko musi zostać przebrane, staraj się to zrobić z jak najmniejszymi zamieszaniem.
Naucz dziecko, że nie powinno jeść ani pić, aby zasnąć i że nie należy jeść w nocy. Może się to wydawać trochę trudne, ale jest to pierwszy krok w kierunku nauczenia dziecka, że w nocy należy spać.

W przypadku gdy dziecko niespodziewanie płacze, upewnij się czy nie jest chore. Zdarza się, że potrzebuje jedynie poczucia bliskości. W takim wypadku wejdź do pokoju, by zapewnić mu wrażenie bezpieczeństwa, ale nie absorbuj jego uwagi.

W przypadku gdy to nie da efektu możesz dać dziecku napić się wody. Woda spełnia dwie funkcje. Jest potwierdzeniem, że dziecko nie powinno jeść w nocy, ale zarazem gasi pragnienie.

Uporczywie płaczące dziecko powinno mieć poczucie, że nie jest zostawione samo sobie. Nie musi to znaczyć jednak, że masz je dokarmiać lub bawić.

Pamiętaj, że w nocy dziecku ma być nudno, zatem nie rób niczego, co jest w stanie je ożywić.

Czy dziecko powinno spać w łóżku rodziców?

Czy dziecko może spać z rodzicami czy nie, zależy tylko i wyłącznie od nastawienia rodziców.
Niektórzy ludzie mają poczucie, iż jest to szkodliwe i zakłuca intymny czas razem.
Istnieje także większe prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt, gdy dzieci śpią z rodzicami, zatem nie powinno to być zalecane.
Wyjściem kompromisowym będzie postawienie łóżka niemowlaka w pokoju rodziców. W ten sposób dziecko będzie blisko rodziców nie będąc zarazem w ich łóku.

Rodzice powinni robić to, co uważają za słuszne dla nich i ich dzieci. Co jest do zaakceptowania i "normalne" dla jednej rodziny nie musi być takie dla innych.

Czy wszystkie dzieci śpią w nocy?

Większość dzieci przyzwyczaja się do tego relatywnie szybko. Z drugiej strony niektóre dzieci nie mogą przespać całej nocy, bez względu na to, co robią ich rodzice.

Jeżeli zatem martwi Cię, że Twoje dziecko ma problemy ze snem, zwróć się do lekarza lub pielęgniarki o poradę.

---

Odzież dla dzieci


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dolegliwości w czasie ciąży

Dolegliwości podczas ciąży

Autorem artykułu jest Twardy



Ciąża to czas cudowny, wiesz, że Twoje maleństwo jest tuż pod Twoim sercem. Dbasz o nie, chcesz, by wszystko było dobrze. Czasami jednak ciąża daje się we znaki. Mowa tu oczywiście o ciążowych dolegliwościach.

Podpowiemy jakie są najczęstsze i jak sobie z nimi radzić.

Na pierwszym miejscu są oczywiście mdłości i wymioty, przeżywa je co druga kobieta w ciąży. Dolegliwości te wytępują zazwyczaj rano i to głównie w pierwszym trymestrze. Odpowiedzialnym za ten stan jest hormon hCG, którego poziom we krwi jest wysoki. Doprowadza on do rozluźnienia mięśniówki przewodu pokarmowego oraz wyostrza powonienie. Mdłości także powodują stres, zmęczenie oraz nieprzespane noce.

Jak walczyć z tymi dolegliwościami?

Rano zaraz po przebudzeniu zjedź krakersa lub chrupki chleb, nie wstawaj od razu tylko chwilę poleż. Dopiero pół godziny później zjedz śniadanie. Pij dużo oraz unikaj takiego jedzenia, które powoduje mdłości. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli wymioty powodują spadek na wadze lub powtarzają się w ciągu dnia.

Częste siusianie

Ten problem też nie jest obcy kobietom w ciąży. Zwykle pojawia się na początku ciąży, ponieważ powiększająca się macica uciska pęcherz. Później przez jakiś czas sytuacja ta ulega poprawie, ale kłopot powraca około 36 tygodnia. Pomóc tu może ograniczenie wypijanych płynów wieczorem. Nie wolno także wstrzymywać moczu, może to spowodować zapalenie pęcherza. Jeśli, natomiast odczuwasz ból przy oddawaniu moczu, również powinnaś udać się do lekarza.

Wzdęcia

Jest kilka sposobów, by sobie z nimi poradzić. Na pewno nie powinno się spieszyć podczas jedzenia. Lepiej także nie objadać się w czasie posiłku tylko zjeść kilka mniejszych. Lepiej zrezygnuj z tych produktów, które powodują wzdęcia, a także z potraw smażonych oraz tłustych. Poczujesz się lepiej jedząc kefiry i jogurty, bakterie w nich się znajdujące wspomagają procesy trawienne. Także ruch pomoże Ci z wzdęciami, pozytywnie wpływa na trawienie.

---

Odwiedź koniecznie portal www.bedemama.info


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dieta przyszłej mamy. Bądź piękna w czasie ciąży

Dieta przyszłej mamy. Bądź piękna w czasie ciąży !

Autorem artykułu jest Wasz Sklep



Jednym z najważniejszych etapów z życiu każdej rodziny jest okres w, którym oczekuje ona na narodziny dziecka.
Spodziewasz się dziecka? Gratulacje! Ale co ze zbędnymi kilogramami?

We współczesnym świecie kobietom narzuca się nienaganny wygląd. Nowym hitem stał się obraz wysportowanej oraz smukłej przyszłej mamy. Kobiety nie potrafią poradzić sobie ze zmianami jakie zachodzą w ich ciele w okresie 9 miesięcy. Tym bardziej , że w mediach bombardowane są zdjęciami i przykładami szczupłych i pięknych aktorek spodziewający się potomstwa....

Odmawianie sobie ulubionego fast food to normalność, ale głodzenie się, gdy jesteś przy nadziei to paranoja. W Stanach o dziwo wiele młodych oraz wykształconych kobiet decyduje się na tak drastyczne kroki, nie bacząc na zdrowie przyszłego dziecka.
Jest oczywiste, że podczas ciąży nie można stosować diety odchudzającej. Mogłoby to narazić ciężarną na niedobory pokarmowe, zaburzyć przebieg ciąży i rozwój jej dziecka.
Jednak wiele kobiet podczas ciąży za dużo przybiera na wadze. Pytają one co powinnam zmienić w swoim żywieniu?
Kobiety w ciąży powinny stosować dobrze wyważoną dietę wspomagającą rozwój dziecka. Złe odżywianie oraz niedowaga prowadzą do obniżenia inteligencji ich przyszłej pociechy a także grozi niedorozwojem! Najmądrzejszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest udanie się do dietetyka. Taki lekarz zawsze pomoże odpowiednio skomponować dietę, która nie spowoduje, aż tak dużego wzrostu wagi przyszłej mamy. Wiele kobiet przybiera na wadze podczas ciąży. Zamiast jeść „dla dwojga", jedzą „za dwoje". Dieta ciężarnych kobiet pozwala na zwiększenie dziennego zapotrzebowania energetycznego od 300 do 500 kcal, w zależności od wagi wyjściowej. Generalnie kobiety chude przybierają na wadze nieco więcej niż otyłe. Aby zmieścić się w normach, kobieta może przytyć do 9 - 12 kg podczas trwania ciąży, czyli 1- 1,5 kg miesięcznie.
Oczywiście przyszłe mamy nie powinny samodzielnie stosować żadnych diet odchudzających! Należy za to unikać przejadania się, zwłaszcza produktami z dużą ilością tłuszczów i węglowodanów, czyli tłustymi serami, mięsami i wędlinami, rybami w oleju. Zaleca się ograniczenie do minimum jasnego pieczywa na rzecz ciemnego, jedzenia typu fast - food, słodyczy, w tym ciast, produktów cukierniczych, produktów mącznych. Bogate w tłuszcze i węglowodany produkty nasilają także zaparcia.
Oto kilka rad, które pomogą ci w utrzymaniu wagi bez negatywnego wpływu na rozwój twojego malucha.
Przede wszystkim, jeśli nie ma przeciwwskazań, można zastosować codzienną umiarkowaną aktywność fizyczną na przykład ćwiczenia gimnastyczne i spacery.

Jeśli rzeczywiście ciężarna spożywa za dużo kalorii, może zrezygnować ze spożywania niektórych produktów:
● Wszelkie ciasta i inne słodycze nie są w jej żywieniu potrzebne. Może z nich zrezygnować, a przynajmniej ograniczyć ich spożycie do 1 - 2 razy w tygodniu.
● Podobnie może potraktować potrawy typu fast food, jak hamburgery, frytki, hot dogi czy pizza. Może z powodzeniem wykluczyć je ze swojego menu.
● Również niektóre napoje bywają źródłem dużej ilości kalorii. Można zrezygnować ze słodzenia Herbaty, picia napojów typu cola, sprite, fanta i innych podobnych. Trzeba pamiętać, że soki owocowe również bywają bardzo kaloryczne. Jeżeli, więc ciężarna wypija więcej niż dwie szklanki soków owocowych dziennie, powinna je również ograniczyć. Polecam soki nie zawierające cukru, soki jabłkowe Rembowskich. Nie są to soki produkowane z koncentratu (NFC - Not From Concentrate). Właśnie takie soki w krajach rozwiniętych mają coraz większy udział w spożyciu soków, stanowiąc segment produktów określanych jako Top Premium.

Zainteresowanie sokami NFC jest dowodem na dojrzałość rynku polskiego konsumenta. Soki Produkowane są poprzez bezpośrednie wytłoczenie świeżych owoców na prasie przekładkowej. Soki Rembowskich nie są poddane klarowaniu, lecz pozostają mętne. Dzięki temu zawierają znacznie więcej przeciwutleniaczy (niezbędnych dla naszego zdrowia) niż soki klarowane.
Technologia ta wyklucza również stosowanie konserwantów . Soki nie posiadają dodatku cukru ani wody. Są wyłącznie pasteryzowane, dlatego takie soki jabłkowe to dobra alternatywa dla świeżych owoców.


● Kaloryczne są także chipsy i orzechy. Tradycyjne chipsy, które są niezdrowe i dostarczają dużo kalorii można zastąpić Beztłuszczowymi CRISPY. Dostępne są one w postaci suszonych plasterków z buraka, marchwi, pomidora i jabłka. Crispy, w przeciwieństwie do innych przekąsek nie zawierają tłuszczy, są niskokaloryczne, bezglutenowe, bogate w błonnik, bez konserwantów i polepszaczy smakowych. W wygodnym, opakowaniu, którego zawartość, w przypadku jabłkowego CRISPY jest równa wartości odżywczej dwóch świeżych jabłek.
Produkty te są naturalne i mogą być spożywane zamiast świeżych owoców i warzyw, co potwierdziły niezależne badania oraz przyznane certyfikaty. Badania kliniczne wykazały, że np. CRISPY z buraka działają ochronnie przy radioterapii nowotworów, hamują rozwój wielu z nich i podobnie jak burak są pomocne w leczeniu nadciśnienia, a także chorób układu krążenia.
Proponowane Państwu produkty uzyskały pozytywną opinie Centrum Zdrowia Dziecka, zostały również przebadane przez Instytut-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka na zawartość glutenu i otrzymały opinię produktów bezglutenowych. W zależności od rodzaju owoców i warzyw, Crispy mogą spełniać różne funkcje. Jedne wzmacniają elastyczność i ogólną kondycję skóry, poprawiając zarazem jej koloryt, inne zwalczają wolne rodniki, pomagają oczyścić organizm z metali ciężkich i niebezpiecznych toksyn, jeszcze inne regulują prace przewodu pokarmowego poprawiając trawienie, zapobiegają otyłości oraz wspomagają odchudzanie.
Owoce i warzywa suszone metodą MIRVAC zachowują wszystkie walory odżywcze, mają naturalny wygląd, są smaczne i chrupiące..


Podstawowym zaleceniem jest także unikanie tłustych potraw. Należy wybierać chude mleko i jogurty, chude sery, wędliny i mięsa, a drób spożywać po uprzednim zdjęciu skóry. Trzeba
ograniczyć dodawanie tłuszczu do potraw, także do smarowania pieczywa.
Ważnym również składnikiem diety przyszłej mamy powinien być również kwas foliowy i żelazo.
Kwas foliowy, czyli witaminę B9, odkryto dość przypadkowo na przełomie lat 30-tych i 40-tych XX wieku, kiedy to zauważono, że na wywoływaną sztucznie u niektórych ssaków niedokrwistość, świetnym lekiem okazują się być... drożdże. Badania kontynuowano, aż okazało się, że drogocenny związek występuje w wielu produktach spożywczych takich jak lucerna, otręby czy szpinak, z którego wreszcie w 1941 roku wyodrębniono związek nazwany kwasem foliowym, czyli potocznie mówiąc - kwasem liściastym (od łac. folium - liść).
Witamina B9 jest jasnożółtą substancją łatwo rozpuszczalną w wodzie, ale uwaga -wrażliwą na wysokie temperatury i światło słoneczne. Pamiętać zatem musimy, że gotowanie, smażenie czy pieczenie produktów zawierających kwas foliowy znacznie obniża jego wartość.
Jak widać, dieta przyszłej mamy nie wymaga szczególnych poświęceń. Unikać należy niepełnowartościowych produktów, sztucznie przetworzonych, czy ewentualnie stwarzający zagrożenie zakażeniem bakteriami lub pasożytami. Bezwzględne ograniczenie dotyczy na pewno napojów alkoholowych. Odżywiając się racjonalnie i mądrze, kobieta może mieć pewność, że nie działa na szkodę własnego dziecka.

---

Wasz Sklep Zdrowa Tradycyjna i Ekologiczna Żywność ul. Koszykowa 20 Warszawa
http://www.waszsklep.com.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Wpływ muzyki na rozwój dzieci

Wpływ muzyki na rozwój dzieci

Autorem artykułu jest Beata Kołodziejczyk



Okazuje się, że poprzez muzykę bardzo wcześnie możemy wspierać i stymulować zmysły dzieci, a przez to rozwijać ich wrodzone talenty. Odpowiednio dobrana muzyka pozytywnie oddziałuje już na dziecko w łonie matki, które od dwudziestego szóstego tygodnia słyszy rytm i melodię!
Nikt już dzisiaj nie kwestionuje, że muzyka wpływa na nasze nastroje i emocje, uspokaja, poprawia nastrój i rozładowuje stres, albo irytuje, pobudza agresje. Okazuje się, że poprzez muzykę bardzo wcześnie możemy wspierać i stymulować zmysły dzieci, a przez to rozwijać ich wrodzone talenty. Odpowiednio dobrana muzyka pozytywnie oddziałuje już na dziecko w łonie matki, które od dwudziestego szóstego tygodnia słyszy rytm i melodię!

Naukowcy, m.in. otolaryngolog prof. Alfred Tomatis, którzy badali wpływ muzyki na człowieka stwierdzili, że muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego. Muzyka słuchana w dzieciństwie ma wpływ na odbieranie bodźców dźwiękowych w ciągu całego życia, pomaga budować neuronalne drogi, które mają wpływ na naukę języków (także obcych), rozwój pamięci i poczucia przestrzeni. Odpowiednia muzyka poprawia koncentrację, powoduje wzrost kreatywności i zapamiętywania, ułatwia naukę czytania i pisania, podwyższa motywację, opóźnia objawy zmęczenia, harmonizuje napięcia mięśniowe, poprawia koordynację ruchową.

Terapeuci polecają wszystkim codzienne słuchanie muzyki. Okazało się, iż najlepiej stymulują mózg utwory Mozarta (stad termin „Efekt Mozarta” wprowadzony przez Dona Campbella) i chorał gregoriański – poprawiają także pamięć i koncentrację. Muzyka baroku - Vivaldiego, Telemanna, Bacha – wspomaga i przyspiesza proces przyswajania wiedzy. Utwory Beethovena, Vivaldiego, Straussa harmonizują i integrują rytm pracy serca i mózgu.

Tym, którzy mają problemy ze słuchaniem muzyki klasycznej poleca się korzystanie z dźwięków natury - śpiewu ptaków, szumu wodospadu, potoku górskiego, fal morskich.

Dzieci mogą słuchać odpowiedniej muzyki podczas zabawy lub odrabiania lekcji. Najmłodsze chętnie zasypiają przy kołysankach. Bada się także wpływ muzyki podczas snu, a dotychczasowe wyniki zachęcają także do takiej formy stymulowania naszego mózgu i układu nerwowego.

---

Beata Kołodziejczyk
KREATYWKA - Pracownie Dziecięcych Marzeń- rozwojowe zajęcia z muzyką dla niemowląt i małych dzieci, Koncerty Dziecinnie Proste
(fem)portal ekobiety.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl